Data dodania, 31 lipca 2016

[fragment] „Droga Milionera”- książka, która podpowiada jak postępować aby Twoje życie zaczęło układać się po Twojej myśli

Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki Marka Waberskiego, która dla wielu ludzi w Polsce i zagranicą stała się inspirującym przewodnikiem na ich drodze w życiu zawodowym i osobistym…   

ZAMIAST WSTĘPU INSPIRACJA

Na początku mojej książki chciałem podziękować wszystkim osobom, których spotykałem w trakcie dotychczasowych lat mojego życia. Wasze doświadczenie jest moim doświadczeniem (…)

Od Was nauczyłem się patrzeć na świat przez pryzmat różnych życiowych doświadczeń, które były niezwykle cenne w kształtowaniu moich wewnętrznych przekonań. Dzięki Wam moje cele osiągałem szybciej i szybciej mogłem dzielić się nimi z innymi. Wsłuchiwałem się w Wasze słowa, chcąc usłyszeć coś, co pozwoli mi iść właściwą drogą, unikać niepotrzebnych błędów i koncentrować się na tym, co dobre.

Codziennie rano i wieczorem modlę się o to, aby być dobrym mężem, ojcem, synem, współpracownikiem, menedżerem, liderem, ale przede wszystkim CZŁOWIEKIEM.

Usłyszałem kiedyś, że:

ludzie małego ducha rozmawiają o innych ludziach,
ludzie średniego ducha rozmawiają o wydarzeniach,
a ludzie wielkiego ducha rozmawiają o ideałach.

Dążenie do ideału było i jest dla mnie priorytetowym celem i istotą owocnego życia.

Miałem w życiu taki moment, kiedy jeden z moich ideałów runął w gruzach. Doświadczyłem jak czuje się człowiek dotknięty taką sytuacją: co myśli, jakie zadaje sobie pytania i jakie otrzymuje odpowiedzi. Doświadczyłem jak człowiek jest w stanie z dnia na dzień zaprzeczyć całemu dotychczasowemu życiu, swoim wartościom i przekonaniom.

Dzisiaj, dzięki tamtym doświadczeniom, potrafię lepiej spojrzeć na świat, który mnie otacza. Potrafię wyciągnąć wnioski, które czynią mnie silniejszym mentalnie i mocniejszym psychicznie. Pomagają mi lepiej panować nad swoimi emocjami, kontrolować stres. Pozwalają mi z dystansem patrzeć na świat, który mnie otacza i dostrzegać w ludziach to, co w nich najlepsze.

Dokładniej zrozumiałem czym tak naprawdę są wartości, czym jest życie i jaki jest jego sens. Poczułem jak ważny jest fundament, na którym buduje się swoje „tu i teraz”. Dostrzegłem jak ważne jest to, jakimi ludźmi się otaczasz.

Zobaczyłem z innej perspektywy czym jest podjęcie świadomej odpowiedzialności za siebie i innych. Dlaczego chęć pomagania innym ludziom powinna być kluczem wszystkich Twoich działań.

Dzisiaj wiem, że w życiu mniej ważne jest to, co chcesz mieć, od tego kim tak naprawdę chcesz być. Jeżeli nie wiesz kim chcesz być, to pozwolisz innym ludziom narzucić sobie wartości, z którymi będziesz się męczył.

Ta książka jest zbiorem moich przemyśleń na te i wiele innych tematów. Chciałbym również, aby była przewodnikiem dla moich dzieci i wszystkich tych osób, dla których spójność między tym, co mówią a robią jest istotą owocnego życia.

Zapewne zastanawia Cię, skąd się wziął tytuł książki.

Przede wszystkim jest on związany z drogą, którą sam przeszedłem – była to droga od zera do milionera. Droga, dzięki której udowodniłem, iż nie ma rzeczy niemożliwych. Pracując nad sobą, rozwijając właściwe umiejętności, można kształtować osobowość człowieka dostrzegającego możliwości rynkowe, osiągać sukcesy i żyć pełnią życia.

Co oznacza słowo „milioner”?

Jak dla mnie jest ono bardziej związane z osobowością niż tylko ze stanem posiadania.

Człowiek o osobowości Milionera to osoba, która:

• Jest wielkim marzycielem
• Potrafi obrać właściwy kierunek
• Koncentruje się na priorytetach
• Jest przedsiębiorcza
• Uczy się przez całe życie
• Mądrze gospodaruje pieniędzmi
• Stale służy innym
• Postępuje uczciwie wobec siebie i innych
• Wspina się na kolejne szczyty i podejmuje nowe wyzwania
• Ćwiczy samodyscyplinę
• Pobudza kreatywność
• Przebywa wśród właściwych ludzi
• Dba o własne zdrowie
• Jest ukierunkowana na działanie
• Nie dopuszcza myśli o porażce
• Konsekwentnie realizuje plan rozwoju

Tego uczyli mnie moi przewodnicy życiowi. Słuchałem ich, pracowałem nad sobą, rozwijałem właściwe umiejętności, tworzyłem dobre nawyki i zmieniałem sposób myślenia.

A przede wszystkim działałem.

Udowodniłem swoją postawą, że można. Ta droga jest dla każdego, kto chce IŚĆ NAPRZÓD i jest gotowy podejmować kolejne wyzwania.

O tym będę opowiadał w tej książce.

Zapraszam na podróż do świata marzeń, spełnionych celów, ciekawych przeżyć przepełnionych wiarą w drugiego człowieka, jego możliwości i chęci dążenia do doskonałości.


Przeczytaj całą książkę, która zawiera 6 przepełnionych doświadczeniem, praktycznymi wskazówkami rozdziałów. Książka, która będzie dla Ciebie poradnikiem owocnego życia jak również studium kształtowania osobowości przedsiębiorczej, dzięki której zaczniesz realizować swoje cele szybciej, zdobywając więcej wolnego czasu dla siebie, swojej rodziny i bliskich.

Całą książkę możesz zamówić na naszym sklepie internetowym tutaj >>>


Książka zawiera następujące rozdziały:

Zamiast Wstępu INSPIRACJA 7

Rozdział 1 BOGATE ŻYCIE 12

Rozdział 2 SIŁA WARTOŚCI 41

Rozdział 3 SIŁA MARZEŃ, PASJI I INSPIRACJI 53

Rozdział 4 OBUDŹ W SOBIE MILIONERA 82

Rozdział 5 KSZTAŁTOWANIE SILNEJ OSOBOWOŚCI 120

Rozdział 6 OSOBISTY PLAN DZIAŁANIA 159

 

Zamów książkę >>>

 

Książka "Droga Milionera czyli sztuka owocnego życia" Marek Waberski


Rozpocznij ekscytującą przygodę
z rozwojem osobistym

Rozwijaj własną karierę, zwiększaj dochody i realizuj swoje marzenia.

Zostań Partnerem Akademii. Korzystaj z możliwości jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

RO-PARTNERS Twoja Platforma Rozwoju  – dowiedz się więcej!