Data dodania, 17 kwiecień 2016

Inspirująca historia chłopca o balonikach, która porusza serca rodziców

Mały czarny chłopczyk obserwował mężczyznę z balonikami na wiejskim jarmarku. Mężczyzna był dobrym sprzedawcą ponieważ uwolnił czerwony balonik z uwięzi, żeby poszybował wysoko w powietrze, przyciągając w ten sposób tłum przyszłych młodych klientów. Potem uwolnił balon niebieski, potem żółty i biały. Wszystkie poszybowały w niebo.
Czarny chłopczyk stał długo, patrząc na czarny balon, a potem zapytał:

„Proszę Pana, gdyby Pan wypuścił czarny, czy poleciałby tak wysoko jak pozostałe?”

Mężczyzna z balonami uśmiechnął się ze zrozumieniem. Zerwał sznurek, który trzymał czarny balon i gdy poszybował do góry, powiedział:

 „To nie kolor synu go unosi, lecz to, co jest w środku”

Czym jest to, co będzie unosić Twoje dziecko przez życie ?
Jakie nawyki przekazujesz swoim dzieciom ?
Czy wyrabiasz w nich przekonania, które będą je ograniczać w życiu czy wspierać?

Psychologowie twierdzą, że wiedza nabyta w szkole przez dziecko, tylko w 20% będzie się przekładać na jego „dobre i szczęśliwe życie”. Oprócz intelektu, potrzebna jest również umiejętność rozwiązywania problemów i konfliktów, wyrażania i rozumienia własnych uczuć, radzenia sobie z własnym lękiem i złością, przyjazny stosunek do siebie, świata i innych ludzi, szacunek empatia, niezależność w myśleniu i postępowaniu.

Cechy te psychologowie coraz częściej określają mianem „pięknego umysłu”. Poprzez harmonijny i całościowy rozwój, kontakt z odpowiednią literaturą i sztuką, gry psychologiczne z rówieśnikami, możliwość uczestniczenia w dyskusjach i burzach mózgu, przeprowadzając eksperymenty naukowe i rozwijając sprawność czytania i myślenia, u każdego dziecka, można wykształcić „piękny umysł”.*

Zainspirowani historią chłopczyka z balonikami oraz doświadczeniem w wychowywaniu naszych dzieci, postanowiliśmy w 2010 roku uruchomić campy edukacyjno-wypoczynkowe dla rodziców i ich dzieci Family EDUCamp. Idea jaka nam przyświecała to zapewnić równoległy rozwój zarówno dzieciom jak i rodzicom, aby wyniesione podczas campu pomysły, sugestie i wskazówki, mogli dale w codziennym życiu utrwalać i przekuwać w dobre nawyki i postawy, które będą prowadzić nasze dzieci przez życie.

*Fragment zaczerpnięty z biuletynu nr 10 Akademii Nauk

Poznaj Familly EDUCamp – pomysł na udane rodzinne wakacje

więcej szczegółów tutaj >>>

Family EduCamp Akademia Osiagniec

 


Skontaktuj się z nami. Porozmawiamy o możliwościach współpracy

biuro@akademiaosiagniec.pl lub +48 604 78 70 69