sadfasdfasdfsadfsadf

Finanse, sprzedaż, efektywność, rozwój  – to nasze mocne obszary w których możemy Cię wesprzeć.

Data dodania, 27 stycznia 2021

Staw czoła lękowi

W kanadyjskich Górach Skalistych jest urwisko, do którego dociera się po krótkiej wspinaczce kamienistą górską ścieżką.
W niecce poniżej urwiska tulą się do siebie trzy polodowcowe jeziora- Lineham Lakes-obfitujące w ławice olbrzymich, wygłodniałych pstrągów. Ale niestety jedyna droga do tych jezior biegnie trawersem urwiska wzdłuż niebezpiecznego, wąskiego występu skalnego. Postanawiasz iść…

Przewodnik prowadzi Cię przez urwisko (nie chciałbyś radzić sobie sam!). Palcami kurczowo przytrzymujesz się nagiej skalnej ściany, a stopy zwisają Ci nad przepaścią głęboką na 300 stóp. Serce wali głośno, robisz wszystko, by nie patrzeć w dół. Dochodzisz do ukrytej szczeliny skalnej i gramolisz się, przytrzymując się drzew i korzeni.

Kiedy docierasz do górnej niecki, odkrywasz trzy ciemnobłękitne jeziora otoczone majestatycznymi sosnami. Wędkowanie jest wspaniałe! Łowisz za każdym niemal rzutem i dziesiątki ryb walczą o Twoją przynętę, ich srebrne ciała lśnią w słońcu.

Pod koniec dnia błagasz przewodnika o powrót helikopterem – wszystko, byle nie urwisko! To nie możliwe – wyjaśnia. Pokonujesz jakoś drogę powrotną, unosząc ze sobą wspomnienia trudnej przygody.

Później zastanawiasz się nad lekcjami, jakich udzieliło Ci urwisko.

www.lifebalanceseminar.pl

Lekcja pierwsza: Najlepiej łowi się tam, gdzie ośmielają się dojść tylko najdzielniejsi.

Łatwo dostępne jeziora szybko się wyrybiają. Wzdłuż brzegów nieprzerwany ciąg wędkarzy. Ryby są małe i trudne je złowić. Trudne jeziora przeciwnie: są pełne ryb – wielkich ryb. Aby się do nich dostać, musisz jednak odważyć się pokonać urwisko. Ryzyko może być wielkie, lecz nagroda jest jeszcze większa. Jeśli chcesz prosperować, szukaj urwisk.

Lekcja druga: Zawsze bierz przewodnika.

Dla Ciebie, nowicjusza, urwisko jest przerażające. Dla twego przewodnika droga przez nie jest rutynowym doświadczeniem. Przy każdym „urwisku” w Twoim życiu – gdy masz przemówić do grupy, sprzedać coś ważnemu klientowi, uruchomić nową firmę – znajdź Mentoraktóry kiedyś je pokonał, i namów go, by Cię przeprowadził.

Lekcja trzecia: Staw czoło lękowi.

To tak jak w bajce  – jeśli chcesz poślubić księżniczkę, musisz zabić smoka. Najstraszniejszym smokiem, z którym masz do czynienia, jest Twój lęk. Jeśli potrafisz się nauczyć, jak z nim żyć, świat należy do Ciebie. Już dziś staw czoło swemu lękowi*

Czy masz odwagę stawiać sobie nowe, ambitne wyzwania?

Czy masz wartościowych przewodników wokół siebie, którzy mogą wskazywać Ci drogę, którą sami przeszli i w sposób bezpieczny przeprowadzić bo wyboistej drodze, prowadzącej Cię do realizacji twoich celów i planów życiowych?

Czy masz odwagę stawiać czoła lękowi? Czy potrafisz radzić sobie ze stresem?  Czy właściwie stawiasz sobie cele aby Cię nie paraliżowały ale mobilizowały?

W końcu czy masz odwagę dokonywać zmian w swoim życiu, podejmując właściwe działania, pracując nad sobą, łamiąc wewnętrzne bariery aby w efekcie poprawić jakość swojego życia, swoje finanse i dochody?


Być może potrzebujesz obok siebie kogoś kto wydobędzie z Ciebie to co najlepsze? Doda Ci odwagi, motywacji, pokieruje na właściwe tory. Być może wpadłeś w pułapkę „Ja to już wiem” ale brakuje Ci determinacji aby wdrożyć plan w życie?

Potrzebujesz Mentora- Przewodnika.

Poznaj Marka Waberskiego i jego programy indywidualnych konsultacji oraz mentoringu. Poczytaj więcej tutaj >>>

Marek Waberski

* Fragment z książki „Jednominutowy Milioner” Mark Victor Hansen, Robert G.Allen


Skontaktuj się z nami. Porozmawiamy o możliwościach współpracy

biuro@akademiaosiagniec.pl lub +48 604 78 70 69